Pakiet świąteczny jedna książka w prezencie. Dramat Numer Trzy/Co wy, …, wiecie o Rosji

Cena: 39,9 PLN
szt.

Dramat Numer Trzy/Co wy, …, wiecie o Rosji?! PAKIET

 

Wyjątkowe reportaże w pakiecie. Jedna książka w świątecznym prezencie.

Zamiast 79,80 zapłacisz 39,90 zł . Oferta tylko do 24 grudnia. Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         

Format: 145 x 205 mm

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 336

Cena detaliczna: 39,90 zł

 

 

 

 

 

 

Ostrzegamy: Rosja Jacka Mateckiego wciąga! Od zaśnieżonych rozległych przestrzeni Kamczatki po pustynie Uzbekistanu, autor przemieszcza się po ogromnym rosyjskim terytorium, zwykle w bok od utartych szlaków, i swym czujnym reporterskim okiem ogląda kraj od środka. Nieważne, czy akurat odwiedza więzienie dla najcięższych przestępców zwane Białym Łabędziem, czy zagubioną w lasach mnisią pustelnię, trzy muzea poświęcone Josifowi Brodskiemu w mieście jego… zesłania czy zaułki Buchary – Matecki o każdym miejscu potrafi opowiedzieć fascynującą historię. Jego Rosja ma smak (fantastycznych, wielodaniowych posiłków albo chleba ze smalcem), zapach (kadzideł lub papierosów), a także twarz (ludzi z sercem na dłoni i zawodowych wyłudzaczy, artystów i zdegenerowanych alkoholików…).

 


 

 

Format: 155 x 225 mm

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Liczba stron: 220

Cena detaliczna: 39,90 zł

 

 

 

Minął rok od ukazania się głośnej książki Jacka Mateckiego „Co Wy,…, wiecie o Rosji!?” W tym oryginalnym reportażu, napisanym jak nikt przed nim, zdał raport z kilkuletniej włóczęgi od Kaliningradu po Kamczatkę, od Archangielska po pustynie Azji Środkowej.
To miał być koniec wschodniej przygody, lecz ciągnie wilka do lasu… Wrócił i zaszył w dziwnym budynku na wschodnich stokach Uralu i przez ponad dwa miesiące z niego nie wchodził. Cóż może być takim miejscem, które jak soczewka skupia w sobie obraz wielkiego kraju?