Procedura wydawnicza
Wydawnictwo Trzecia Strona posiada status wydawnictwa publikującego recenzowane monografie naukowe poziomu I. Unikatowy Identyfikator Wydawnictwa: 56200.
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydawca podejmuje wszelkie starania, aby prace przez niego publikowane spełniały najwyższe wymogi etyczne w nauce, a w szczególności nie spełniały nagannych praktyk określanych jako ghostwriting, guest authorship oraz plagiatu. W umowie z autorem wydawca żąda stosownych oświadczeń o braku wad prawnych przekazanego tekstu. Wydawca ma prawo skontrolować maszynopis stosownymi programami antyplagiatowymi. Publikacje muszą spełniać wymogi rzetelności, najlepszej wiedzy autorów oraz jawności informacji o źródłach przyczyniających się do powstania publikacji.
Wszelkie wykryte przypadki nieetycznego zachowania się autorów będą demaskowane, włącznie z powiadomieniem odpowiednich osób i organów. Wydawnictwo zobowiązuje się do poszanowania osobistych oraz majątkowych praw autorskich autorów, ich równego traktowania, dbania o ich dobre imię, a także zapewnienia publikacji najwyższej jakości edytorskiej, jej dostępności w kraju i za granicą oraz promocji.
Wydawnictwo przyjmuje do wydania szczególnie monografie naukowe, habilitacje, rozprawy doktorskie, raporty z badań oraz atlasy. Gotowe maszynopisy propozycji wydawniczych prosimy przesyłać na adres e-mail: wydawnictwo@trzeciastrona.pl
Etapy procedury wydawniczej:
- Wszystkie zgłoszone propozycje o charakterze naukowym podlegają wewnętrznej opinii wydawnictwa. Po przyjęciu kierowane są do zaopiniowania przez zewnętrznego, niezależnego recenzenta naukowego. Szczegółowe zasady recenzowania publikacji naukowej znajdują się tutaj.
- Pozytywne recenzje są warunkiem podpisania z autorem umowy wydawniczej i skierowania publikacji do wydania.
- Autor zapoznaje się z uwagami recenzentów i nanosi stosowne poprawki.
- Etap produkcyjny książki:
a) opracowanie redakcyjne tekstu;
b) korekta tekstu;
c) projekt graficzny książki i jej okładki;
d) skład i łamanie;
e) korekta autorska tekstu;
f) druga korekta wydawnicza tekstu;
g) usunięcie przez wydawcę zauważonych błędów merytorycznych i edytorskich;
h) druk książki.
Zapraszamy do współpracy!